вівторок, 13 грудня 2022 р.

«Як не стати жертвою булінгу (кібербулінгу)?»

 

Більшість з нас стикається з булінгом у певні моменти свого життя, наприклад з булінгом в школі або булінгом на роботі. Булінг – це агресивна і вкрай неприємна поведінка однієї людини або групи людей по відношенню до іншої людини, що супроводжується постійним фізичним і психологічним впливом. Така поведінка повторюється або може повторюватися з плином часу. В результаті, наслідки булінгу можуть мати серйозний вплив, як на кривдника, так і на його жертву.

Щоб запобігти булінгу важливо знати  про різні способи звернення за допомогою.  Способам протидії цькуванню, знущанню над однолітками присвячена зустріч з працівницями правоохоронних органів, яка відбулася  Чернівецькому багатопрофільному ліцеї №4.  На своє чергове заняття ШСАП «Пізнай себе» запросила старшого інспектора відділу зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції  в Чернівецькій області капітана поліції Анну Харену та інспектора відділу зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції в Чернівецькій області лейтенанта поліції Олександру Вахітову. Інспектори розповіли учням про види булінгу, про  кримінальну та адміністративну відповідальність за його вчинення та дали поради, до кого може звернутися підліток по допомогу, якщо стає жертвою чи свідком булінгу. Отримані знання учні підкріпили ситуаційною грою, яку запропонували правоохорониці.

Галина Добровольська, керівниця кіноклубу ««Docudays UA» при ЧОУНБ ім. М. Івасюка, продемонструвала підліткам відеоролики «Як я перестала бути жертвою» (автор Денис Сполітак) та «Як я став кіберсупергероєм» (автори  Юрій Юдін та Тереза Яковина), та нагадала ліцеїстам про їх права та вказала телефони гарячих ліній для дітей з протидії булінгу.

Керівниця ШСАП «Пізнай себе» Ірина Хліповська запропонувала учням огляд художньої літератури для підлітків, яка допомагає боротися з булінгом.








Ти зможеш звернутись до поліції за номером 102 (цілодобово)

      Не зволікайте зі зверненням за юридичною допомогою до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером: 0 (800) 213 103 (цілодобово та безкоштовно в межах України).

      Телефони довіри:
Дитяча лінія 116 111 або 0 800 500 225 ( з 12.00 до 16.00);
Гаряча телефонна лінія щодо булінгу 116 000;
Уповноважений Президента України з прав дитини 044 255 76 75

Немає коментарів:

Дописати коментар

Презентація листівок віршів – присвят

       14 січня в обласній науковій бібліотеці імені Михайла Івасюка відбулася презентація чотирьох листівок віршів – присвят. На захід заві...