вівторок, 25 березня 2025 р.

«Мамай піснеголосу» (презентація листівок віршів-присвят до 100-річчя з дня народження співочої легенди української нації Дмитра Гнатюка)

 


25 березня в стінах обласної наукової бібліотеки ім. М. Івасюка відбулася презентація листівок віршів-присвят «Мамай піснеголосу» - до 100-річчя з дня народження співочої легенди української нації – Дмитра Гнатюка.

      На захід завітали буковинські автори Василь Джуран, Віталій Демченко, та Лілія Крисько, які читали свою поезію.

До видання увійшли вірші – присвяти 9 авторів.  Серія листівок була видана в межах спільного проєкту Чернівецької обласної організації НСПУ та Загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання».                                               

Обласна книгозбірня отримала в подарунок примірник серії листівок віршів – присвят, які поповнить краєзнавчу колекцію літератури.


Довідка: Дмитро Михайлович Гнатюк - видатний український оперний співак (баритон), режисер, педагог. Заслужений артист УРСР (1958). Народний артист СРСР (1960). Народний артист України (1999). Депутат Верховної Ради СРСР 8-10-го скликань (у 1972 - 1984 роках). Почесний громадянин Києва (1997), Чернівців (2002) та Чернігівської області (2015). Перший виконавець хітів 1960-х - пісень «Два кольори», «Пісня про рушник» та «Києве мій».
   Дмитро Гнатюк народився 1925 року в селі Мамаївці Чернівецької області, яка тоді була частиною Румунії. Співати почав у місцевій церкві. У 20 років Гнатюк став солістом Чернівецького музичного-драматичного театру імені Кобилянської, тоді ж вступив до Київської консерваторії. У 1951 році, після закінчення консерваторії, він став солістом Київського театру опери та балету та пропрацював у театрі на різних посадах майже все життя.
   Пік кар’єри Гнатюка прийшовся на 60-ті роки. Він увійшов в історію як один з найвидатніших виконавців української пісні. Популяризація української пісні була частиною його світогляду й у певному сенсі місією – співак вважав, що саме так ми продовжуємо себе.
   У згадках про Гнатюка близькі та колеги говорять, що він мав принципову громадянську позицію й дуже любив Україну. Пізніше, вже у поважному віці, 2004 року Дмитро Гнатюк брав участь у Помаранчевій революції, виступав з народними піснями на сцені Майдану Незалежності. У 2013 році підтримав Революцію Гідності.
   Помер 29 квітня 2016 року в Києві на 92-му році життя. Похований на Байковому кладовищі.



Модерував захід голова Чернівецької обласної організації НСПУ Василь Джуран.
Фото - Валентини Кухлій.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Конференція "Стратегічні аспекти протидії державі-агресору в інформаційній площині: об'єднання зусиль медіа та національних спільнот"

8 квітня  працівники Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Михайла Івасюка (Галина Добровольська та Юлія Боганюк) Черн...