вівторок, 25 березня 2025 р.

«Мамай піснеголосу» (презентація листівок віршів-присвят до 100-річчя з дня народження співочої легенди української нації Дмитра Гнатюка)

 


25 березня в стінах обласної наукової бібліотеки ім. М. Івасюка відбулася презентація листівок віршів-присвят «Мамай піснеголосу» - до 100-річчя з дня народження співочої легенди української нації – Дмитра Гнатюка.

      На захід завітали буковинські автори Василь Джуран, Віталій Демченко, та Лілія Крисько, які читали свою поезію.

До видання увійшли вірші – присвяти 9 авторів.  Серія листівок була видана в межах спільного проєкту Чернівецької обласної організації НСПУ та Загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання».                                               

Обласна книгозбірня отримала в подарунок примірник серії листівок віршів – присвят, які поповнить краєзнавчу колекцію літератури.


Довідка: Дмитро Михайлович Гнатюк - видатний український оперний співак (баритон), режисер, педагог. Заслужений артист УРСР (1958). Народний артист СРСР (1960). Народний артист України (1999). Депутат Верховної Ради СРСР 8-10-го скликань (у 1972 - 1984 роках). Почесний громадянин Києва (1997), Чернівців (2002) та Чернігівської області (2015). Перший виконавець хітів 1960-х - пісень «Два кольори», «Пісня про рушник» та «Києве мій».
   Дмитро Гнатюк народився 1925 року в селі Мамаївці Чернівецької області, яка тоді була частиною Румунії. Співати почав у місцевій церкві. У 20 років Гнатюк став солістом Чернівецького музичного-драматичного театру імені Кобилянської, тоді ж вступив до Київської консерваторії. У 1951 році, після закінчення консерваторії, він став солістом Київського театру опери та балету та пропрацював у театрі на різних посадах майже все життя.
   Пік кар’єри Гнатюка прийшовся на 60-ті роки. Він увійшов в історію як один з найвидатніших виконавців української пісні. Популяризація української пісні була частиною його світогляду й у певному сенсі місією – співак вважав, що саме так ми продовжуємо себе.
   У згадках про Гнатюка близькі та колеги говорять, що він мав принципову громадянську позицію й дуже любив Україну. Пізніше, вже у поважному віці, 2004 року Дмитро Гнатюк брав участь у Помаранчевій революції, виступав з народними піснями на сцені Майдану Незалежності. У 2013 році підтримав Революцію Гідності.
   Помер 29 квітня 2016 року в Києві на 92-му році життя. Похований на Байковому кладовищі.



Модерував захід голова Чернівецької обласної організації НСПУ Василь Джуран.
Фото - Валентини Кухлій.

середа, 19 березня 2025 р.

Проєкт «Панорама Європи» розпочинає свою роботу

 


Щороку в Україні відбувається конкурс проєктів євроклубів, переможці якого отримують підтримку від Представництва ЄС у реалізації своїх ідей. Одним із переможців цьогорічного конкурсу став Євроклуб імені Жана Моне Unity Path, що діє на базі кафедри політології та державного управління ФІПМВ ЧНУ імені Юрія Федьковича (куратор – доцентка кафедри Н.В. Нечаєва-Юрійчук).

Ми раді, що Чернівецька обласна універсальна наукова бібліотека імені Михайла Івасюка є партнером проєкту «Панорама Європи». В рамках проєкту заплановані інтерактивні лекції з проблематики європейської інтеграції та медіаграмотності й журналістики, євро-вікторина, вечір європейського кіно та фотоквест «Європейська спадщина у нашому місті».

Отож слідкуйте за новинами!!!

Детальніше: В єдності наша сила 

вівторок, 18 березня 2025 р.

Презентація серії листівок віршів-присвят

 


18 березня в стінах обласної наукової бібліотеки імені Михайла Івасюка під час творчої зустрічі з буковинською поеткою Наталією Григорчук-Войтко голова Чернівецької обласної організації НСПУ Василь Тодорович Джуран презентував дві серії листівок-присвят, які є спільним проєктом Чернівецької обласної організації НСПУ та Загальнонаціонального конкурсу «Українського мова – мова єднання».

·        «Зоря казкаря» - до 100-річчя унікального збирача народного фольклору з Буковини Миколи Зінчука.

204-та серія листівок віршів-присвят людині-особистості, котра на життєвому відтинку щорічно записувала і готувала до друку незлічену кількість рідкісних і неоцінених перлин. До збірки увійшли вірші присвяти 5-ти авторів.

 

·        «Ліні Ліни» - до 95-річчя з дня народження класика европейської літератури Ліни Костенко.

«Окрилена душа людського каяття

Летить усюди, бо межі не знає,

А скільки ще усього, що бажає,

Та чи для користі – було б оте знаття?..

Н. Григорчук-Войтко

 

     205-та  серія листівок віршів-присвят одній із найобдарованіших майстринь поетичного слова, котра як Почесний доктор ЧНУ ім. Юрія Федьковича прорекла на грядущі віки: «ті склепіння десь над моєю душею стоять усе життя». До збірки увійшли вірші-присвяти 16 авторів.

 


Обласна книгозбірня отримала в подарунок примірники двух серій листівок віршів-присвят, які поповнять краєзнавчу колекцію літератури.

Конференція "Стратегічні аспекти протидії державі-агресору в інформаційній площині: об'єднання зусиль медіа та національних спільнот"

8 квітня  працівники Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Михайла Івасюка (Галина Добровольська та Юлія Боганюк) Черн...