четвер, 12 грудня 2024 р.

Презентація серій листівок віршів-присвят

 


12 грудня в обласній науковій бібліотеці імені Михайла Івасюка відбулася презентація трьох серій листівок віршів-присвят:

v «Речники хоробрості» - 177-ма серія листівок–присвят полеглим Героям ЗСУ Глибоцької громади.

«Лежать медалі й ордени,

В мовчанні мовлять нагороди –

Це мужньо полягли сини –

Найкращі з нашого народу…»

(Олена Рєпіна)

   Черговий випуск серії листівок-присвят Героям Буковини під назвою «Слово – у гарячих лавах української нації» уже третій рік невтомно крокує не лишень Чернівцями і Буковиною, але й Україною. Презентована серія листівок присвячена 48 – ми полеглим Героям, які проживали чи народилися на теренах Глибоцької ТГ Чернівецької області.



   З зворушливими та болючими для всіх словами звернулася до присутніх організаторка та упорядниця серії письменниця та волонтерка Олена Рєпіна. Вона розповіла яка колосальна дослідницька робота була проведена, щоб зібрати і упорядкувати інформацію про кожного полеглого Воїна.

   До серії увійшли вірші авторів – учасників літературно – мистецької студії «Витоки».  Видання з’явилося на світ в межах спільного проєкту Чернівецької обласної організації Національної спілки письменників України та Глибоцької територіальної громади.

 

v «Ангеліум Підгір’я і Карпат» - до 80-річчя загину і 135-ліття народження класика української літератури Дмитра Загула.

   174-та серія листівок віршів – присвят геніальній постаті Нації, класику української літератури, видатному поетові Розстріляного відродження, котрого тоталітарна система 80 років тому знищила на Колимі. Серія була видана в межах спеціального магістрального вітчизняного проєкту під назвою «Ангеліум Підгір’я і Карпат: Слово – у гарячих лавах української нації».


    28 серпня 1890 року  у селі Мілієве на Буковині народився Дмитро  Загул, поет-символіст, публіцист, педагог.

   Походив із незаможної родини. Навчався в Чернівецькій класичній гімназії, 1913 року вступив на історико-філологічний факультет Чернівецького університету. Під час Першої світової війни російські війська, що відступали,  взяли його заручником і відправили до Нижнього Новгорода. Там він одружився і незабаром утік до Одеси, а пізніше – до Києва.

   Відомість авторові принесла збірка «З зелених гір» (1918). Проявив себе як поет-романтик революції («Наш день», «Мотиви»). Перекладав українською мовою Вергілія, Шиллєра, Гейне, Байрона.

   Заарештований 1933 року за безпідставними звинуваченнями в націоналізмі, засуджений до 10 років концтаборів. Покарання відбував у Забайкаллі, пізніше – на Колимі.

   Помер від серцевого нападу влітку 1944 року.

До серії увійшли вірші – присвяти 28-ми авторів з усієї України.

 

v «Маноліїв ковчег край Німчича» - до 80-річчя з дня народження українського поета Манолія Попадюка.

   179 – та серія листівок віршів – присвят Манолієві Попадюку головному трембітареві режисури насичено – напластованого літературно – мистецького життя довкола системи координат сподвижницько – вижницьких Воріт Карпат, про які знали як на столичній Банковій, де Будинок НСПУ, так і в Кленовій Канаді.

    Попадюк Манолій Маноліфйович був поетом, незмінним головою клубу творчої інтелігенції Вижниччини «Німчич», засновником і тривалий час головним редактором журналу «Німчич».

   До серії увійшли спогади та вірші - присвяти Василя Джурана.


Обласна книгозбірня отримала в подарунок примірники трьох серій листівок, які поповнить краєзнавчу колекцію літератури.

Модерував захід голова Чернівецької обласної організації НСПУ Василь Джуран.

Фото Валентини Кухлій.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Презентація листівок віршів – присвят

       14 січня в обласній науковій бібліотеці імені Михайла Івасюка відбулася презентація чотирьох листівок віршів – присвят. На захід заві...