понеділок, 30 грудня 2024 р.

Крила для мрій, краса для світу

 


Біля бібліотеки відбувся ярмарок у межах проєкту «Крила краси».

Жінки з інвалідністю та мами дітей з інвалідністю створили власноруч прикраси з бісеру, вишиті вироби, глиняні прикраси, аксесуари з екошкіри. Кожна річ – це унікальна річ, яка передає теплоту душі кожної з них.

Наші бібліотекарі теж підтримали, придбавши декілька виробів.

Щиро дякуємо ГО “Арт Гвард і Я”, що долучили нас до цього проєкту.

Захід проходив у межах проєкту «Лідерство жінок з інвалідністю в громадах», який реалізовується ГО Fight For Right за технічної підтримки ООН Жінки в Україні та за фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF). Проте це не означає, що висловлені під час заходів погляди та вміст є офіційно схваленими або визнаними з боку Організації Об'єднаних Націй. Жіночий фонд миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF) – гнучкий та оперативний інструмент фінансування, що підтримує якісні заходи для підвищення спроможності місцевих жінок у запобіганні конфліктам, реагуванні на кризи та надзвичайні ситуації та використання ключових можливостей миробудівництва.

 







середа, 18 грудня 2024 р.

Презентація серій листівок віршів – присвят

 

17 грудня в обласній книгозбірні імені Михайла Івасюка відбулася презентація двох серій листівок віршів – присвят:

ü «Сакрально – воскресальна віта - шаля» - до ІІ конкурсу читців віршів українського поета Миколи Юрійчука.

180 – та серія листівок віршів – присвят світлої і непомеркної пісні, а також – ІІ Конкурсу читців віршів поета Миколи Юрійчука. Серія була видана в межах спільного проєкту засновників ІІ конкурсу читців віршів Миколи Юрійчука.

Юрійчук Микола Якович - український поет-пісняр, автор відомої пісні «Черемшина». Народився 1 вересня 1937 року в селі Вашківці у бідній селянській родині.

Навчався у Вашківцях, після школи закінчив курси майстрів-будівельників у Львові. Служив в лавах Радянської Армії і був комісований через слабке здоров'я.  Працював на копальнях, виїжджав на сезонні роботи закордон, що дуже підірвало його і так слабке здоров’я.

У 1991 році був обраний головою Вашківецького осередку Народного Руху України. Водночас з політичною діяльністю, займався творчістю. Співавтор славнозвісної «Черемшини» (1965), «Смерічок», «Оксани» (1966) тощо.

У передостанні дні свого життя, був прикутий до ліжка тяжкою хворобою, знищив майже всі свої рукописи - більше 100 віршів, які ніколи не друкувалися.

Помер 30 листопада 1997 року.

У 2001 році Вашківецька міська рада присвоїла йому звання «Почесного громадянина міста Вашківці» (посмертно).

До серії увійшли вірші – присвяти 12 поетів: Наталії Григорчук – Войтко, Віталія Демченко, Василя Джурана, Івана Зав’ялця, Зінаїди Коляди, Ярослава Кузика, Сергія Мефодовського, Василя Папенко, Манолія Попадюка, Юрія Работіна, Лариси Рукавець та Галини Тарасюк.

ü «… бо Бог і Різдво» - до народин Ісуса Христа.

181 – ша серія листівок віршів – присвят народинам Вічного Уседержителя, котрий є духовним володарем землі, суші, вод і світу і береже усе це своїм люблячим серцем навіть у час війни, щоб дух життя не зник.  У серію увійшли вірші – присвяти 10 – ти поетів: Наталії Григорчук – Войтко, Віталія Демченко, Василя Джурана, Анни Довгополої, Інни Гончар, Зінаїди Коляди, Василя Папенко, Галини Тарасюк, Георгія Ходоровського та Олега Вітвіцького.

Захід відбувся у межах спільного проєкту Чернівецької обласної організації НСПУ та Загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання», в якому взяли участь буковинські поета Василь Джуран, Віталій Демченко та освітянка Анна Довгопола, які зачитували свої вірші – присвяти. Завершився захід виконанням колядки для ЗСУ «Там во Бахмуті» Олега Вітвіцького.





Обласна книгозбірня отримала в подарунок  примірники серій листівок, які поповнять краєзнавчу колекцію літератури.

Модерував захід голова Чернівецької обласної організації НСПУ Василь Джуран.

 

четвер, 12 грудня 2024 р.

Презентація серій листівок віршів-присвят

 


12 грудня в обласній науковій бібліотеці імені Михайла Івасюка відбулася презентація трьох серій листівок віршів-присвят:

v «Речники хоробрості» - 177-ма серія листівок–присвят полеглим Героям ЗСУ Глибоцької громади.

«Лежать медалі й ордени,

В мовчанні мовлять нагороди –

Це мужньо полягли сини –

Найкращі з нашого народу…»

(Олена Рєпіна)

   Черговий випуск серії листівок-присвят Героям Буковини під назвою «Слово – у гарячих лавах української нації» уже третій рік невтомно крокує не лишень Чернівцями і Буковиною, але й Україною. Презентована серія листівок присвячена 48 – ми полеглим Героям, які проживали чи народилися на теренах Глибоцької ТГ Чернівецької області.



   З зворушливими та болючими для всіх словами звернулася до присутніх організаторка та упорядниця серії письменниця та волонтерка Олена Рєпіна. Вона розповіла яка колосальна дослідницька робота була проведена, щоб зібрати і упорядкувати інформацію про кожного полеглого Воїна.

   До серії увійшли вірші авторів – учасників літературно – мистецької студії «Витоки».  Видання з’явилося на світ в межах спільного проєкту Чернівецької обласної організації Національної спілки письменників України та Глибоцької територіальної громади.

 

v «Ангеліум Підгір’я і Карпат» - до 80-річчя загину і 135-ліття народження класика української літератури Дмитра Загула.

   174-та серія листівок віршів – присвят геніальній постаті Нації, класику української літератури, видатному поетові Розстріляного відродження, котрого тоталітарна система 80 років тому знищила на Колимі. Серія була видана в межах спеціального магістрального вітчизняного проєкту під назвою «Ангеліум Підгір’я і Карпат: Слово – у гарячих лавах української нації».


    28 серпня 1890 року  у селі Мілієве на Буковині народився Дмитро  Загул, поет-символіст, публіцист, педагог.

   Походив із незаможної родини. Навчався в Чернівецькій класичній гімназії, 1913 року вступив на історико-філологічний факультет Чернівецького університету. Під час Першої світової війни російські війська, що відступали,  взяли його заручником і відправили до Нижнього Новгорода. Там він одружився і незабаром утік до Одеси, а пізніше – до Києва.

   Відомість авторові принесла збірка «З зелених гір» (1918). Проявив себе як поет-романтик революції («Наш день», «Мотиви»). Перекладав українською мовою Вергілія, Шиллєра, Гейне, Байрона.

   Заарештований 1933 року за безпідставними звинуваченнями в націоналізмі, засуджений до 10 років концтаборів. Покарання відбував у Забайкаллі, пізніше – на Колимі.

   Помер від серцевого нападу влітку 1944 року.

До серії увійшли вірші – присвяти 28-ми авторів з усієї України.

 

v «Маноліїв ковчег край Німчича» - до 80-річчя з дня народження українського поета Манолія Попадюка.

   179 – та серія листівок віршів – присвят Манолієві Попадюку головному трембітареві режисури насичено – напластованого літературно – мистецького життя довкола системи координат сподвижницько – вижницьких Воріт Карпат, про які знали як на столичній Банковій, де Будинок НСПУ, так і в Кленовій Канаді.

    Попадюк Манолій Маноліфйович був поетом, незмінним головою клубу творчої інтелігенції Вижниччини «Німчич», засновником і тривалий час головним редактором журналу «Німчич».

   До серії увійшли спогади та вірші - присвяти Василя Джурана.


Обласна книгозбірня отримала в подарунок примірники трьох серій листівок, які поповнить краєзнавчу колекцію літератури.

Модерував захід голова Чернівецької обласної організації НСПУ Василь Джуран.

Фото Валентини Кухлій.

середа, 11 грудня 2024 р.

Проєкт «КРИЛА КРАСИ»

 Маєте інтерес до розвитку власної справи? Ми шукаємо учасниць серед дівчат (18+) і жінок з інвалідністю та матусь/ опікунок дітей з інвалідністю для проходження навчання крафтових ремесел, зокрема виготовлення прикрас із глини, екошкіри, бісеру та вишитих прикрас.

У межах проєкту ви отримаєте:

🎓 Теоретичне та практичне навчання* з наданням обладнання та матеріалів.
📋 Консультації з реєстрації ФОП та розвитку соціального підприємництва.
🖼 Допомога у створенні рекламної продукції — візиток, банерів тощо.
📢 Маркетингова підтримка для просування вашої справи.

Це унікальна можливість для розвитку ваших творчих навичок і створення власного бізнесу!

Проєкт «КРИЛА КРАСИ»  впроваджує ГО «Спільнота митців «Арт Гвард і Я» у межах проєкту «Лідерство жінок з інвалідністю в громадах», який реалізовується ГО Fight For Right за технічної підтримки ООН Жінки в Україні та за фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF). Проте це не означає, що висловлені під час навчання погляди та вміст є офіційно схваленими або визнаними з боку Організації Об'єднаних Націй. Жіночий фонд миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF) – гнучкий та оперативний інструмент фінансування, що підтримує якісні заходи для підвищення спроможності місцевих жінок у запобіганні конфліктам, реагуванні на кризи та надзвичайні ситуації та використання ключових можливостей миробудівництва.

У разі зацікавленості щодо участі у проєкті просимо пройти реєстрацію КРИЛА КРАСИ

Інформаційний захід щодо безпечного поводження у мережі та протидії шахраям... І не тільки


В регіональному тренінговому центрі для постійних відвідувачів курсів "SMART ГВАРДІЯ", які впроваджує ГО "Спільнота митців "Арт Гвард і Я", відбувся інформаційний захід щодо безпечного поводження у мережі та протидії шахраям, який провів інспектор відділу протидії кіберзлочинам в Чернівецькій області Тарас Мочернюк за сприяння регіональної координаторкаи ГО «КримSOS» у Чернівецькій області Антоніни Волощук.


Крім цього відбувся майстер-клас із виготовлення різдвяних віночків. Напередодні свят кожна тепла зустріч наповнює серця радістю й затишком. Учасники поринули у світ творчості, створюючи свої унікальні композиції, що випромінюють дух Різдва. Атмосферу тепла доповнило спільне чаювання, сповнене щирих розмов і добрих побажань. Такі моменти єднають і дарують справжнє свято душі. Нашим відвідувачам в створені віночків допомагала письменниця, журналістка та волонтерка з м. Сєвєродонецьк Марина Провоторова.





Фото Валентини Кухлій та Насті Невельської.

пʼятниця, 6 грудня 2024 р.

Експрес курси з комп’ютерної грамотності «Smart гвардія» та тренінг «Google інструменти»

     


На базі тренінгового центу щовівторка та щочетверга  при Чернівецькій обласній бібліотеці імені Михайла Івасюка спільно з ГО «Спільнота митців «Арт Гвард і Я» продовжуються експрес курси з вивчення комп’ютерної грамотності та смартфона.

     Заняття проводить керівниця ГО «Спільнота митців «Арт Гвард і Я», письменниця, журналістка та волонтерка з м. Сєвєродонецьк  Марина Провоторова спільно з працівниками відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів. Заняття проводяться регулярно та систематично.

     На безкоштовний курсах всі бажаючі мають змогу вивчити та попрактикуватися працювати з  оперативною системою Windows, WORD, EXCEL, Power Point, а також навчитися правильно складати резюме, мотиваційні листи, створювати візитівки, упорядкувати фотоальбом з власними фото тощо.



     Найстарші наші користувачі впевнено опановують смартфон та вчаться іти в ногу з часом.

      Додатково для бажаючих дізнатися щось нове, працівниками відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів Валентиною Кухлій та Анастасією Невельською були проведені тренінги «Google інструменти» та тренінг – практикум «Google документ», де вчилися працювати з вебінструментами Google та використовувати їх в повсякденному житті. 

    Заступник директора Галина Добровольська провела заняття з медіаграмотності та електронному самоврядуванню, де ознайомила  присутній з корисними електронними ресурсами та їх можливостями, зокрема з порталом «ДіЯ», сайтами Верховної Ради України, Пенсійного фонду та Чернівецької обласної бібліотеки ім. М. Івасюка.

Фото Валентини Кухлій, Насті Невельської.




понеділок, 2 грудня 2024 р.

Правовий урок «Знай свої права»

 


В межах щорічної акції «16 днів проти насильства» та напередодні Міжнародного дня людей з інвалідністю кіноклуб Docudays UA та відділ звязків з громадськістю Управління патрульної поліції в Чернівецькій області завітали до КЗ «Чернівецький обласний навчально-реабілітаційний центр №1» з правовим уроком «Знай свої права».

Капітан поліції Анна Харена за допомогою презентації розповіла про права і обов’язки дітей. Керівниця кіноклубу Docudays UA та заступник директора ЧОУНБ ім. М. Івасюка Галина Добровольська поглибила уявлення учнів про ознаки кібербулінгу, захист від нього, продемонструвала пізнавальні мультфільми «Кібербулінг. Як я перестала бути жертвою» (Денис Сполітак), «Як я став кіберсупергероєм» (Юрій Юдін, Тереза Яковина). З допомогою вчительки Ольги Павлюк вдалося поспілкуватися з дітьми жестовою мовою, учні активно відповідали на запитання модераторів.






Турбуючись про безпеку руху та пересування вулицями міста під час відключення світла, Анна Харена запропонувала зробити ангеликів – флікери кожному з присутніх. Дітей переповнювали позитивні емоції від створення флікера, бо їм допомогала сама поліціянтка.



Щиро дякуємо за запрошення Юлії Микосянчик, заступнику директора з виховної роботи закладу.

Фото Валентини Кухлій.

Презентація листівок віршів – присвят

       14 січня в обласній науковій бібліотеці імені Михайла Івасюка відбулася презентація чотирьох листівок віршів – присвят. На захід заві...