вівторок, 29 квітня 2025 р.

Презентація листівок віршів-присвят «Курс на Курськ» та «Пісні едельвейс провісний»

 


29 квітня в стінах обласної наукової бібліотеки імені Михайла Івасюка відбулася презентація двох серій листівок віршів-присвят, які є спільним проєктом Чернівецької обласної організації НСПУ та Загальнонаціонального конкурсу «Українського мова – мова єднання».

ü «Курс на Курськ» - до 250 днів Курської операції.

210-та серія листівок віршів-присвят чи не найлегендарнішим воякам ще від прадавньої трої, дії котрих у сучасних умовах ведення боїв є гідним прикладом неймовірної збалансованості збройних сил, коли навіть на молекулярному рівні йдеться про стійкість і мужність, з яких, власне, викують довгождану Перемогу. До збірки увійшли вірші присвяти 8-ми авторів.

ü «Пісні едельвейс провісний» - до 80-річчя з дня народження Народного артиста і Героя України – Василя Зінкевича.

211-та серія листівок віршів-присвят високоелітному у ці весняні дні високолітньому Голосові національної естради, що зродився і виріс у ВІА «Смерічка» над Черемошем і Ворітьми Карпат, якими є Вижниця. До збірки увійшли вірші присвяти 6-ти авторів.

   Вірші читали буковинські поети Віталій Демченко, Василь Джуран та Лілія Крисько.




   Обласна книгозбірня отримала в подарунок примірники двох серій листівок віршів-присвят, які поповнять краєзнавчу колекцію літератури.


Фото - Валентини Кухлій.

четвер, 24 квітня 2025 р.

«Розвиток професійних навичок бібліотекаря ЗП(ПТ)О. Методи залучення читачів»

 


23 квітня, відповідно до спільного плану роботи Департаменту освіти і науки ОДА (ОВА) та Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Чернівецькій області на 2025 рік у форматі онлайн на платформі Microsoft Teams, відбулось засідання секції бібліотечних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти «Розвиток професійних навичок бібліотекаря ЗП(ПТ)О. Методи залучення читачів».

Валентина Кухлій, завідувачка відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів ЧОУНБ ім. Михайла Івасюка, виступила з презентацією «Цифрові інструменти Google для сучасного простору бібліотеки».

Модерувала захід - Кочурко Алла, методист навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Чернівецькій області.

вівторок, 15 квітня 2025 р.

Онлайн-семінар «Комунікація кіноклубів: як розповісти про себе глядач(к)ам, спільноті та широкому загалу»

 


15 квітня Галина Добровольська мала можливість долучитись до онлайн-семінару «Комунікація кіноклубів: як розповісти про себе глядач(к)ам, спільноті та широкому загалу», який провела чудова команда Docudays UA. Отримали багато практичних порад, інструментів для комунікації з аудиторією від Ольги Бабчук та Тетяни Гусар.

понеділок, 14 квітня 2025 р.

Бібліотека перед Великоднем

 Великдень – це найбільше свято наших предків.

Великдень - це великий день весняного оновлення природи, свято, що очищає людей, робить їх добрими та чуйними.

Українці відроджують та бережуть свої національні традиції, уявлення про весняне пробудження, про невмирущість вічно живого духу нашого народу.
В нашій бібліотеці діють книжкові виставки, проводяться майстер-класи, прекрасна виставка автентичних буковинських писанок Віти Добровольської. Інсталяції створенні бібліотекарями.

Презентація листівок віршів-присвят «Аристократ небесного пензля» (до 160-річчя з дня народження українського художника Миколи Івасюка.)

 


14 квітня в стінах обласної наукової бібліотеки відбулася презентація листівок віршів-присвят «Аристократ небесного пензля» - до 160-річчя з дня народження українського художника Миколи Івасюка.

   209-та серія листів віршів – присвят людині-геніуму Миколі Івасюку.

   Видання з’явилося на світ в межах проєкту Чернівецької обласної організації НСПУ, автор ідеї Василь Джуран.

   До серії увійшли 72 вірші (це 72 роки життя Миколи Івасюку) «Поема – 72: Биківнянський ліс».

   Обласна книгозбірня отримала в подарунок примірник листівок, який поповнить краєзнавчу колекцію літератури.



середа, 9 квітня 2025 р.

Конференція "Стратегічні аспекти протидії державі-агресору в інформаційній площині: об'єднання зусиль медіа та національних спільнот"


8 квітня працівники Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Михайла Івасюка (Галина Добровольська та Юлія Боганюк) Чернівецька обласна універсальна наукова бібліотека ім. Михайла Івасюка, Публічні Бібліотеки Сторожинеччини (Іванна Лугина), Бібліотека села Просіка (Родіка Зегря) на конференції "Стратегічні аспекти протидії державі-агресору в інформаційній площині: об'єднання зусиль медіа та національних спільнот" мали змогу слухати цікавих спікерів. Говорили про
обʼєднання зусиль медіа і національних спільнот у зміцненні національної стійкості, просуванні європейських цінностей, протидії дезінформації та захисті прав людини в умовах війни.

Конференція включала чотири панельні дискусії:

  1. Буковина – діалоговий майданчик: роль національних спільнот на шляху до євроінтеграції України
  2. Інформаційна політика держави щодо забезпечення прав національних спільнот та формування толерантного медіасередовища в контексті доктрин Європейського Союзу
  3. Культурна самобутність і права національних спільнот: етнополітичні, правові та культурні аспекти зміцнення національної стійкості перед інформаційними загрозами
  4. Інтегрованість національних спільнот у суспільне життя та роль медіа у запобіганні дискримінації: журналістські стандарти та виклики професії в умовах воєнного стану»

Фото використано з Інтернету.

Презентація листівок віршів-присвят «На Херсон – книжковий марафон!!!»

 


   8 квітня в обласній науковій книгозбірні імені Михайла Івасюка в відділі абонементу відбулася презентація листівок віршів-присвят «На Херсон – книжковий марафон!!!» - до шостої письменницько-бібліотечної естафети рідної української книги.

   208-ма серія листівок віршів-присвят унікальній естафеті дарування вітчизняної літератури усім книгозбірням славнозвісної і мужньої Херсонщини.

   До серії увійшли вірші-присвяти 8-ми авторів: Віталія Демченко, Наталії Григорчук-Войтко, Василя Джурана, Зінаїди Коляди, Василя Папенка, Юрія Работіна, Галини Тарасюк та Ніни Фесенко (Гайковської).

   Видання з’явилося на світ в межах спільного проєкту Чернівецької обласної організації НСПУ та Загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання».

   Обласна книгозбірня отримала в подарунок примірник листівок, який поповнить краєзнавчу колекцію літератури.


   Модерував захід голова Чернівецької обласної організації НСПУ Василь Джуран.

середа, 2 квітня 2025 р.

Школа-тренінг "Мистецтво публічних комунікацій під час війни"

 


З 28-31 березня в Києві проходила школа-тренінг "Мистецтво публічних комунікацій під час війни", в якій взяла участь від Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М.Івасюка Галина Добровольська, заступник директора та амбасадорка проєкту "Разом ми зможемо".

 В колі представників різноманітних громадських організацій, бібліотек, університетів з Запорізької, Кіровоградської, Сумської, Чернігівської, Чернівецької та Черкаської областей.

Ми знайомилися з інструментами ефективної комунікації в умовах війни та практикували. Хтось в перше пробував себе в ролі журналіста, хтось операторатором, а хтось виступав в ролі лідера думок. Говорили про інструменти громадської участі, розробляли плани дій для взаємодії з владою, концепції громадської та інформаційної кампанії, дискутували, що цікаво медіа, як привернути увагу до наших інформаційних кампаній.

Якщо є команда, яка бажає зробити щось для громади - це круто! Це ми довели на школі-тренінгу, що не дивлячись на те, де ти працюєш і ким, якщо нас об'єднує ідея і є бажання, то ми сила. Разом ми можемо!

Дякую щиро тренерці- Nataliya Nechayeva-Yuriychuk.

Дякую всім, хто був поряд всі ці дні, ви неймовірні, креативні, класні.


Школа-тренінг "Мистецтво публічних комунікацій під час війни" організована в рамках проєкту “Програма розширення можливостей для громадських лідерів в Україні “Разом Ми Можемо”” за підтримки Інституту зовнішніх культурних зв’язків (IFA) та Міністерства закордонних справ Німеччини.

вівторок, 1 квітня 2025 р.

«Березнева Брость Цвітозав’язь» (презентація листівок віршів-присвят)

 


1 квітня в обласній науковій бібліотеці імені Михайла Івасюка в відділу абонементу відбулася презентація листівок віршів-присвят «Березнева Брость Цвітозав’язь» - до національної Декади рідного слова.


   207-ма серія листівок віршів-присвят шедевральному Березові, який напластований насиченими подіями, датами та іменами. До видання увійшли поезії, присвячені подіям, датам, іменам, що пов’язані з березнем та Днем поезії.

   На презентацію завітали буковинські автори Василь Джуран та Віталій Демченко, які читали свою поезію.

   До серії увійшли вірші-присвяти 9 авторів: Наталії Григорчук-Войтко, Вастля Джурана, Зінаїди Коляди, Лілії Крисько, Віталія Демченко, Василя Місевича, Галини Мельник, Василя Папенка та Юрія Работіна.  

   Видання з’явилося на світ в межах спільного проєкту Оргкомітету Загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання» та Чернівецької обласної організації НСПУ.

   Обласна книгозбірня отримала в подарунок примірник листівок, який поповнить краєзнавчу колекцію літератури.


     Модерував захід голова Чернівецької обласної організації НСПУ Василь Джуран.

Фото - Валентини Кухлій.

Презентація листівок віршів-присвят

  24 червня в стінах обласної наукової бібліотеки імені Михайла Івасюка відбулася презентація двох серій листівок віршів-присвят:   ü « ...