вівторок, 24 червня 2025 р.

Презентація листівок віршів-присвят

 


24 червня в стінах обласної наукової бібліотеки імені Михайла Івасюка відбулася презентація двох серій листівок віршів-присвят:

 ü «Почекальня Чикаленка» - до 96-ої річниці втрати українського державника та мецената Євгена Чикаленка.

 222-га серія листівок віршів-присвят одному із найвидатніших українців ХІХ-ХХ століть, котрий був знаний на теренах Вітчизни і Європи як державник і меценат. Ім’я – Євген Чикаленко.

До серії увійшли тексти та поезії 10-ти авторів: Людмили Вовк, Михайла Василенко, Віталія Бошкова, Василя Джурана, Зінаїди Коляди, Лілії Крисько, Василя Папенко, Юрія Работіна, Ніни Фесенко (Гайковської), Галини Тарасюк. Видання з’явилося на світ в межах спільного проєкту Чернівецької обласної організації НСПУ та Загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання».

 




ü «Довгою дорогою Довгого» - до 7-ої річниці втрати українського письменника Василя Довгого.

 224-та серія листівок віршів-присвят і есе незабутньому українському Майстрові слова, котрий народився в одному із найдавніших сіл Вітчизни біля річки Дністер-Онут. Свого часу очолював Чернівецьку обласну організацію Національної спілки письменників України.

Видання з’явилося на світ в межах проєкту Чернівецької обласної організації НСПУ, автор ідеї Василь Джуран.

 Вірші читали буковинські поети Віталій Демченко, Василь Джуран та Лілія Крисько.

четвер, 12 червня 2025 р.

Презентація листівок віршів-присвят

 


   12 червня в обласній науковій книгозбірні імені Михайла Івасюка в відділі абонементу відбулася презентація двох листівок віршів-присвят, які є спільним проєктом Чернівецької обласної організації НСПУ та Загальнонаціонального конкурсу «Українського мова – мова єднання».

 ü «РОКСОЛАНА: ПЕРЛИНА НЕСКАЗАННА» - до 520-річчя з дня народження великої українки – Насті Лісовської.

218-та серія листівок віршів-присвят українській жінці, котра розумом, талантом і красою понад 500 років тому дивувала не тільки Європу, але й весь білий світ.

До серії увійшли вірші-присвяти 8-ми авторів: Наталії Григорчук-Войтко, Віталія Демченко, Василя Джурана, Лілії Крисько, Світлани Онуляк-Мінтенко, Василя Папенко, Юрія Работіна і Леонтини Топало.

 ü «ДІДУСЬ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІЇ» - до 200-річчя з дня утрати батька Тараса Шевченко – Григорія Івановича.

221-ша серія листівок віршів-присвят великому батькові найгеніальнішого сина усія України і Поводиря нації Тараса Шевченко, котрий по праву вважається основоположником нової української літератури.

До серії увійшли поезії-присвяти 5-ти авторів: Михайла Василенко, Віталія Демченко, Василя Джурана, Василя Папенко та Юрія Работіна.

    На захід завітали буковинські поети Василь Джуран та Віталій Демченко, які читали свою поезію.

   Обласна книгозбірня отримала в подарунок примірники двох серій листівок віршів - присвят, які поповнять краєзнавчу колекцію літератури.

 


   Модерував захід голова Чернівецької обласної організації НСПУ Василь Джуран.
Фото - Валентини Кухлій.

середа, 11 червня 2025 р.

Блог-кафе «Як взаємодіяти з медіа під час війни?»

 


11 червня у Добриновецькій сільській бібліотеці-філії КЗ "Юрковецька публічна бібліотека" відбулося Блог-кафе на тему «Як взаємодіяти з медіа під час війни?», організоване амбасадоркою проєкту «Разом ми можемо»  Галиною Добровольською. Разом ми досліджували, як кожен з нас може стати не лише споживачем, а й активним творцем інформації, висловлюючи свої ідеї через соціальні мережі.

Серед учасників були:

  • Ярослав Михайлович Котик, начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту
  • Тетяна Валеріївна Дарійчук, староста села
  • Працівники освітніх та культурних установ
  • Представники молоді

Обговорили:

  • як масмедіа впливають на наше життя в умовах війни,
  • важливість ефективної комунікації через соціальні мережі,
  • необхідність ретельної перевірки фактів та виявлення фейків.

 Теорія+практика:

  • Приділили увагу ролі культури та медіа, а також стратегіям ефективної комунікації всередині громад.
  • попрацювали в групах: відзняли інтерв'ю, підготували пости для Фб і не тільки.

 У тренінгу взяла участь менторка проєкту Наталія Нечаєва-Юрійчук, кандидатка історичних наук, доцентка кафедри політології та державного управління ЧНУ ім. Ю. Федьковича, експертка, також очільниця Чернівецького регіонального представництва БФ "Суспільні ресурси та ініціативи". Її досвід та знання були надзвичайно корисними!




Проєкт “Програма розширення можливостей для громадських лідерів в Україні “Разом Ми Можемо”” реалізується громадською організацією „Фундація прав людини” за підтримки ІФА  коштами Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина.

#TogetherWeCan

#РазомМиМожемо

#ФундаціяПравЛюдини

#HumanRightsFoundation

вівторок, 10 червня 2025 р.

Презентація листівок віршів-присвят

 

   10 червня в обласній науковій книгозбірні імені Михайла Івасюка в відділі абонементу відбулася презентація двох листівок віршів-присвят:

 


ü «НАД СИНЬКОВОМ, СИНУ, У НЕБІ ТАК СИНЬО» - до 65-річчя з дня народження українського видавця і музейника Дмитра Танащика.

219-та серія листівок віршів-присвят Ювілянтові письменницько-бібліотечного марафону під назвою «Слово – у гарячих лавах Української нації», а ще – яснопоклонникові трьох муз, сьогоріч збіглися у часі з духовною Трійцею: Геродотової історії, музейної роботи і видавничої справи.

До серії увійшли вірші-присвяти 10-ти авторів. Видання з’явилося на світ в межах спільного проєкту Чернівецької обласної організації НСПУ та Загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання».

 

ü «ЗНАЧКУВАЛЬНИК ЖИВОПИСНИХ ПЕРЛІВ» - до 80-річчя з дня народження чернівецького художника Івана Гемері.

220-та серія листівок віршів-присвят поезії в прозі художникові й Срібної землі, якою є Закарпаття, котрий невтоленною творчістю колоритних мазків пензля знадобився Буковій.

Видання з’явилося на світ завдяки авторському проєкту Василя Джурана.

 





На захід завітали буковинські поети Василь Джуран та Віталій Демченко, які читали свою поезію.

Обласна книгозбірня отримала в подарунок примірники двух серій листівок віршів - присвят, які поповнять краєзнавчу колекцію літератури.

Модерував захід голова Чернівецької обласної організації НСПУ Василь Джуран.

четвер, 5 червня 2025 р.

Блог-кафе на тему "Комунікація за допомогою мереж"

 


4 червня у Глибоцькій бібліотеці відбулося Блог-кафе на тему "Комунікація за допомогою мереж", організоване амбасадоркою проєкту «Разом ми можемо», заступницею директорки ЧОУНБ ім. М.Івасюка Галиною Добровольською. Учасники заходу зібралися у Центральній районній публічно-шкільній бібліотеці КЗ "Централізована система публічно-шкільних бібліотек" Глибоцької селищної ради.

 


Що обговорювали?

  • Сучасні медіа: Що до них відноситься та як вони впливають на наше життя?
  • Особливості комунікації: Як спілкуватися в цифрову добу та в умовах війни?
  • Громадська думка: Як донести свою позицію до широких кіл громадськості?
  • Конфлікти: Аналіз їх природи та навіть позитивних сторін.
  • Ефективні команди: Як їх формувати та розподіляти обов'язки у сфері комунікацій?
  • Взаємодія з медіа: Як спілкуватися з журналістами в кризових ситуаціях?
  • Соціальні мережі: Які інструменти найефективніші сьогодні та як

 

Учасники не лише дізналися теорію, а й працювали індивідуально та в групах, що дозволило їм на практиці зрозуміти, як соціальні мережі можуть стати потужним голосом у суспільстві. Ми разом вчилися, як зробити свій голос почутим та впливовим у процесі прийняття важливих рішень!.





У заході взяла участь й менторка проєкту, експертка Наталія Нечаєва-Юрійчук, кандитатка історичних наук, доцентка кафедри політології та державного управління ЧНУ ім. Ю. Федьковича, очільниця Чернівецького регіонального представництва БФ “Суспільні ресурси та ініціативи”. Її експертиза не лише зацікавила аудиторію, а й забезпечила учасників цінними практичними знаннями.

Це була чудова нагода, для слухачів Глибоцького професійного ліцею, освітян і бібліотечних фахівців, отримати практичні знання, поділитися досвідом і зміцнити партнерства задля спільних дій у своїх громадах.

Проєкт “Програма розширення можливостей для громадських лідерів в Україні “Разом Ми Можемо”” реалізується громадською організацією „Фундація прав людини” за підтримки ІФА  коштами Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина.

Фото - Наталії Нечаєвої-Юрійчук.

#TogetherWeCan

#РазомМиМожемо

#ФундаціяПравЛюдини

#HumanRightsFoundation

вівторок, 3 червня 2025 р.

Презентація серій листівок віршів-присвят та відгуків

 

  


3 червня в стінах обласної наукової бібліотеки імені Михайла Івасюка відбулася презентація чотирьох серій листівок віршів-присвят:

 ü «Незабутня незабудка» - до Міжнародного дня музеїв.

214-та серія відгуків про перебування буковинських літераторів і земляків української письменниці Анни Дущак на її маленькій батьківщині, де садиба-музей на найвищій точці Тисівців.

До серії увійшли відгуки 8-ми авторів, які відвідали садибу-музей. Видання з’явилося на світ в межах проєкту Чернівецької обласної організації НСПУ.

 

ü «Дмитро Павличко: «Сестро – сестричко, мила Марічко!» - серія листівок про перебування буковинських письменників у с. Стопчатів класика української літератури Дмитра Павличка.

215-та серія листівок віршів-присвят геніальному зішестю на українську землю світової і неперебутньої у сторіччях слави пісенного крещендо «Двох кольорів», що їх подарував поет Дмитро Павличко, композитор Олександр Білаш і співак Дмитро Гнатюк.

До серії увійшли тексти та поезії 7-ми авторів. Видання з’явилося на світ в межах спільного проєкту Чернівецької обласної організації НСПУ та Загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання».

 

ü «Краса подвигу Крисантія» - до 125-річчя з дня народження Героя Крут Крисантія Спринжината.

216-та серія листівок віршів-присвят навічно 17-річному Месникові із Буковинського села Самушин, котрий один-єдиний із рідного краю брав участь в історичному бою під Крутами, поклавши у передвесняну князівську землю гаряче серце, де нині у вись росте Пантеон Героїв, і котрому 23 травня ц.р. було би 125 літ із дня народження.

До серії увійшли вірші присвяти 10-ти авторів. Видання з’явилося на світ в межах спільного благодійного проєкту Вікнянської територіальної громади, Чернівецької обласної організації НСПУ та Загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання».

 

ü «Завжди і зараз – до Кобзаря!!!» - до 5-ої Шевченківської ходи у Чернівцях 22 травня ц.р.

217-та серія листівок віршів-присвят і відгуків про 5-годинну марафонну дистанцію, яка на мапі міста позначила 20 унікальних точок, так чи інакше пов’язаних із іменем геніального Речника української нації.

До серії увійшли вірші-присвяти та відгуки 13-ти авторів. Видання з’явилося на світ завдяки спільному проєкту Чернівецької обласної організації НСПУ та Загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання».

 



   Обласна книгозбірня отримала в подарунок примірники трьох серій листівок віршів - присвят, які поповнять краєзнавчу колекцію літератури.

   Модерував захід голова Чернівецької обласної організації НСПУ Василь Джуран.

Фото - Валентини Кухлій.

середа, 28 травня 2025 р.

Вебінар «КВЕСТИ – знайдіть пригоди у своїй місцевості»

  


 27 травня працівниця відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів прийняла участь у вебінарі "КВЕСТИ – знайдіть пригоди у своїй місцевості»: як долучитися до українсько-польського проєкту".

   Вебінар організований ГО «Освітній ресурсний центр» (Львів, Україна) та Фундацією «Карта пристрасті» (Краків, Польща) в партнерстві з Сокальською Малою академією наук учнівської молоді ім. І. Богачевського та Львівською обласною універсальною науковою бібліотекою в рамках проєкту «Квести – мережуємо скарби України», який сприяє розвитку мережі квестів в Україні.

   Говорили про методологію, досвід та ІТ-інструменти польської мережі «Квести – експедиції, що відкривають нове», яка налічує понад 1000 таких ігор по всій Польщі. Також обговорили можливості реалізації подібних програм в різних регіонах України та долучення до всеукраїнської мережі «Квести – відкриваємо скарби України».

   На завершення ГО «Освітній центр» та Фонд «Карта пристрасті» поділилися своїм досвідом у створенні 23 унікальних квести у 7 областях України. Цікавими були конкретні приклади й можливості розробки та проведення квестів в громадах.

   Спікерами вебінару були: польська експертка Анна Яжембська, голова правління Фундації «Карта пристрасті» та український експерт Микола Білик, польсько-український перекладач та громадський діяч.








неділя, 25 травня 2025 р.

Засідання кіноклубу Docudays UA при ЧОУНБ ім. М. Івасюка


 21 травня Україна вперше відзначає День міжнаціональної злагоди і культурного розмаїття — нове свято, запроваджене Указом Президента 27 грудня 2024 року. Його мета — зміцнення єдності народу, підтримка культурного розмаїття та утвердження національної ідентичності.

Напередодні, 20 травня, з цієї нагоди та відгукуючись на ініціативу старшокласників Чернівецького ліцею №3 медичного профілю відділ обслуговування юнацтва спільно з кіноклубом Docudays UA при ЧОУНБ ім. М. Івасюка (керівниця Галина Добровольська) провели бесіду-обговорення «Сила культури».

У вступному слові бібліотекарі підкреслили значення і  роль усіх національних спільнот у зміцненні української держави та запропонували учням висловити думки, чому сьогодні так важливо підтримувати національну згуртованість, захищати права корінних народів і національних меншин.

Завідувачка відділу обслуговування юнацтва Ірина Хліповська запропонувала увазі присутніх огляд книжкової виставки, яка розповідає про вклад народів України в розбудову економіки і культури нашої держави. Особлива увага на виставці привернута до багатонаціональної культурної спадщини Буковини та літератури мовами національних меншин.

Керівниця кіноклубу Галина Добровольська продемонструвала ліцеїстам документальну кінострічку «Боротьба Джамали». Авторка фільму журналістка Елін Йонссон зафільмувала життя Джамали та її родини в Україні і Криму, змалювавши її трагічну сімейну історію та нинішню неспокійну ситуацію і складність становища кримських татар у наш час.



 


вівторок, 13 травня 2025 р.

Презентація листівок віршів-присвят «Фортеця духу»

 

   13 травня в обласній науковій книгозбірні імені Михайла Івасюка в відділі абонементу відбулася презентація листівок віршів-присвят українським бастіонам «Фортеці духу», яка є спільним проєктом Чернівецької обласної організації НСПУ та Загальнонаціонального конкурсу «Українського мова – мова єднання».

   213-та серія листівок віршів присвят прадавній і славній історії тієї географічної цитаделі, де свідками глибокої минувшини і досі стоїть Чортківський замок.

   На захід завітали буковинські автори Василь Джуран, Віталій Демченко та Леонтина Топало, які зачитали власні поезії-присвяти Чортківській фортеці.

   До серії увійшли вірші-присвяти 6-ти авторів: Віталія Демченко, Василя Джурана, Зінаїди Коляди, Лілії Крисько, Леонтини Топало, Галини Тарасюк.

   Обласна книгозбірня отримала в подарунок примірник листівок, який поповнить краєзнавчу колекцію літератури.



   Модерував захід голова Чернівецької обласної організації НСПУ Василь Джуран.

Фото - Валентини Кухлій.

вівторок, 6 травня 2025 р.

Презентація листівок віршів-присвят «Бельведер: до неба найближче лиш Блищук»

 


6 травня в обласній науковій книгозбірні імені Михайла Івасюка в відділі абонементу відбулася презентація листівок віршів-присвят «Бельведер: до неба найближче лиш Блищук» - до 50-річчя творчої діяльності сурмача Миколи Блищука.

   212-та серія листівок віршів-присвят неординарній особистості, котра щоденно, ополудні на святому піднебесному майданчику Чернівецької вежі виконує вельми святобливий музичний витвір. Мова про сурмача Миколу Блищука, гру котрого слухають навіть туристи чи не з усього світу.

   На захід завітали буковинські автори Василь Джуран, Віталій Демченко та Леонтина Топало, які читали свою поезію.

   Присутні мали можливість насолодитися звучанням «Марічки» у виконанні найвідомішого сурмача з ратуші Миколи Блищука.

   До серії увійшли вірші-присвяти 8-ми авторів: Віталія Демченко, Наталії Григорчук-Войтко, Василя Джурана, Лілії Крисько, Василя Папенко, Леонтини Топало, Юрія Работіна, Галини Тарасюк.

   Видання з’явилося на світ в межах спільного проєкту Чернівецької обласної організації НСПУ та Загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання».

   Обласна книгозбірня отримала в подарунок примірник листівок, який поповнить краєзнавчу колекцію літератури.



   Модерував захід голова Чернівецької обласної організації НСПУ Василь Джуран.
Фото - Валентини Кухлій

Презентація листівок віршів-присвят

  24 червня в стінах обласної наукової бібліотеки імені Михайла Івасюка відбулася презентація двох серій листівок віршів-присвят:   ü « ...