вівторок, 15 квітня 2025 р.

Онлайн-семінар «Комунікація кіноклубів: як розповісти про себе глядач(к)ам, спільноті та широкому загалу»

 


15 квітня Галина Добровольська мала можливість долучитись до онлайн-семінару «Комунікація кіноклубів: як розповісти про себе глядач(к)ам, спільноті та широкому загалу», який провела чудова команда Docudays UA. Отримали багато практичних порад, інструментів для комунікації з аудиторією від Ольги Бабчук та Тетяни Гусар.

понеділок, 14 квітня 2025 р.

Бібліотека перед Великоднем

 Великдень – це найбільше свято наших предків.

Великдень - це великий день весняного оновлення природи, свято, що очищає людей, робить їх добрими та чуйними.

Українці відроджують та бережуть свої національні традиції, уявлення про весняне пробудження, про невмирущість вічно живого духу нашого народу.
В нашій бібліотеці діють книжкові виставки, проводяться майстер-класи, прекрасна виставка автентичних буковинських писанок Віти Добровольської. Інсталяції створенні бібліотекарями.

Презентація листівок віршів-присвят «Аристократ небесного пензля» (до 160-річчя з дня народження українського художника Миколи Івасюка.)

 


14 квітня в стінах обласної наукової бібліотеки відбулася презентація листівок віршів-присвят «Аристократ небесного пензля» - до 160-річчя з дня народження українського художника Миколи Івасюка.

   209-та серія листів віршів – присвят людині-геніуму Миколі Івасюку.

   Видання з’явилося на світ в межах проєкту Чернівецької обласної організації НСПУ, автор ідеї Василь Джуран.

   До серії увійшли 72 вірші (це 72 роки життя Миколи Івасюку) «Поема – 72: Биківнянський ліс».

   Обласна книгозбірня отримала в подарунок примірник листівок, який поповнить краєзнавчу колекцію літератури.



середа, 9 квітня 2025 р.

Конференція "Стратегічні аспекти протидії державі-агресору в інформаційній площині: об'єднання зусиль медіа та національних спільнот"


8 квітня працівники Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Михайла Івасюка (Галина Добровольська та Юлія Боганюк) Чернівецька обласна універсальна наукова бібліотека ім. Михайла Івасюка, Публічні Бібліотеки Сторожинеччини (Іванна Лугина), Бібліотека села Просіка (Родіка Зегря) на конференції "Стратегічні аспекти протидії державі-агресору в інформаційній площині: об'єднання зусиль медіа та національних спільнот" мали змогу слухати цікавих спікерів. Говорили про
обʼєднання зусиль медіа і національних спільнот у зміцненні національної стійкості, просуванні європейських цінностей, протидії дезінформації та захисті прав людини в умовах війни.

Конференція включала чотири панельні дискусії:

  1. Буковина – діалоговий майданчик: роль національних спільнот на шляху до євроінтеграції України
  2. Інформаційна політика держави щодо забезпечення прав національних спільнот та формування толерантного медіасередовища в контексті доктрин Європейського Союзу
  3. Культурна самобутність і права національних спільнот: етнополітичні, правові та культурні аспекти зміцнення національної стійкості перед інформаційними загрозами
  4. Інтегрованість національних спільнот у суспільне життя та роль медіа у запобіганні дискримінації: журналістські стандарти та виклики професії в умовах воєнного стану»

Фото використано з Інтернету.

Презентація листівок віршів-присвят «На Херсон – книжковий марафон!!!»

 


   8 квітня в обласній науковій книгозбірні імені Михайла Івасюка в відділі абонементу відбулася презентація листівок віршів-присвят «На Херсон – книжковий марафон!!!» - до шостої письменницько-бібліотечної естафети рідної української книги.

   208-ма серія листівок віршів-присвят унікальній естафеті дарування вітчизняної літератури усім книгозбірням славнозвісної і мужньої Херсонщини.

   До серії увійшли вірші-присвяти 8-ми авторів: Віталія Демченко, Наталії Григорчук-Войтко, Василя Джурана, Зінаїди Коляди, Василя Папенка, Юрія Работіна, Галини Тарасюк та Ніни Фесенко (Гайковської).

   Видання з’явилося на світ в межах спільного проєкту Чернівецької обласної організації НСПУ та Загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання».

   Обласна книгозбірня отримала в подарунок примірник листівок, який поповнить краєзнавчу колекцію літератури.


   Модерував захід голова Чернівецької обласної організації НСПУ Василь Джуран.

середа, 2 квітня 2025 р.

Школа-тренінг "Мистецтво публічних комунікацій під час війни"

 


З 28-31 березня в Києві проходила школа-тренінг "Мистецтво публічних комунікацій під час війни", в якій взяла участь від Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М.Івасюка Галина Добровольська, заступник директора та амбасадорка проєкту "Разом ми зможемо".

 В колі представників різноманітних громадських організацій, бібліотек, університетів з Запорізької, Кіровоградської, Сумської, Чернігівської, Чернівецької та Черкаської областей.

Ми знайомилися з інструментами ефективної комунікації в умовах війни та практикували. Хтось в перше пробував себе в ролі журналіста, хтось операторатором, а хтось виступав в ролі лідера думок. Говорили про інструменти громадської участі, розробляли плани дій для взаємодії з владою, концепції громадської та інформаційної кампанії, дискутували, що цікаво медіа, як привернути увагу до наших інформаційних кампаній.

Якщо є команда, яка бажає зробити щось для громади - це круто! Це ми довели на школі-тренінгу, що не дивлячись на те, де ти працюєш і ким, якщо нас об'єднує ідея і є бажання, то ми сила. Разом ми можемо!

Дякую щиро тренерці- Nataliya Nechayeva-Yuriychuk.

Дякую всім, хто був поряд всі ці дні, ви неймовірні, креативні, класні.


Школа-тренінг "Мистецтво публічних комунікацій під час війни" організована в рамках проєкту “Програма розширення можливостей для громадських лідерів в Україні “Разом Ми Можемо”” за підтримки Інституту зовнішніх культурних зв’язків (IFA) та Міністерства закордонних справ Німеччини.

вівторок, 1 квітня 2025 р.

«Березнева Брость Цвітозав’язь» (презентація листівок віршів-присвят)

 


1 квітня в обласній науковій бібліотеці імені Михайла Івасюка в відділу абонементу відбулася презентація листівок віршів-присвят «Березнева Брость Цвітозав’язь» - до національної Декади рідного слова.


   207-ма серія листівок віршів-присвят шедевральному Березові, який напластований насиченими подіями, датами та іменами. До видання увійшли поезії, присвячені подіям, датам, іменам, що пов’язані з березнем та Днем поезії.

   На презентацію завітали буковинські автори Василь Джуран та Віталій Демченко, які читали свою поезію.

   До серії увійшли вірші-присвяти 9 авторів: Наталії Григорчук-Войтко, Вастля Джурана, Зінаїди Коляди, Лілії Крисько, Віталія Демченко, Василя Місевича, Галини Мельник, Василя Папенка та Юрія Работіна.  

   Видання з’явилося на світ в межах спільного проєкту Оргкомітету Загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання» та Чернівецької обласної організації НСПУ.

   Обласна книгозбірня отримала в подарунок примірник листівок, який поповнить краєзнавчу колекцію літератури.


     Модерував захід голова Чернівецької обласної організації НСПУ Василь Джуран.

Фото - Валентини Кухлій.

вівторок, 25 березня 2025 р.

«Мамай піснеголосу» (презентація листівок віршів-присвят до 100-річчя з дня народження співочої легенди української нації Дмитра Гнатюка)

 


25 березня в стінах обласної наукової бібліотеки ім. М. Івасюка відбулася презентація листівок віршів-присвят «Мамай піснеголосу» - до 100-річчя з дня народження співочої легенди української нації – Дмитра Гнатюка.

      На захід завітали буковинські автори Василь Джуран, Віталій Демченко, та Лілія Крисько, які читали свою поезію.

До видання увійшли вірші – присвяти 9 авторів.  Серія листівок була видана в межах спільного проєкту Чернівецької обласної організації НСПУ та Загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання».                                               

Обласна книгозбірня отримала в подарунок примірник серії листівок віршів – присвят, які поповнить краєзнавчу колекцію літератури.


Довідка: Дмитро Михайлович Гнатюк - видатний український оперний співак (баритон), режисер, педагог. Заслужений артист УРСР (1958). Народний артист СРСР (1960). Народний артист України (1999). Депутат Верховної Ради СРСР 8-10-го скликань (у 1972 - 1984 роках). Почесний громадянин Києва (1997), Чернівців (2002) та Чернігівської області (2015). Перший виконавець хітів 1960-х - пісень «Два кольори», «Пісня про рушник» та «Києве мій».
   Дмитро Гнатюк народився 1925 року в селі Мамаївці Чернівецької області, яка тоді була частиною Румунії. Співати почав у місцевій церкві. У 20 років Гнатюк став солістом Чернівецького музичного-драматичного театру імені Кобилянської, тоді ж вступив до Київської консерваторії. У 1951 році, після закінчення консерваторії, він став солістом Київського театру опери та балету та пропрацював у театрі на різних посадах майже все життя.
   Пік кар’єри Гнатюка прийшовся на 60-ті роки. Він увійшов в історію як один з найвидатніших виконавців української пісні. Популяризація української пісні була частиною його світогляду й у певному сенсі місією – співак вважав, що саме так ми продовжуємо себе.
   У згадках про Гнатюка близькі та колеги говорять, що він мав принципову громадянську позицію й дуже любив Україну. Пізніше, вже у поважному віці, 2004 року Дмитро Гнатюк брав участь у Помаранчевій революції, виступав з народними піснями на сцені Майдану Незалежності. У 2013 році підтримав Революцію Гідності.
   Помер 29 квітня 2016 року в Києві на 92-му році життя. Похований на Байковому кладовищі.



Модерував захід голова Чернівецької обласної організації НСПУ Василь Джуран.
Фото - Валентини Кухлій.

середа, 19 березня 2025 р.

Проєкт «Панорама Європи» розпочинає свою роботу

 


Щороку в Україні відбувається конкурс проєктів євроклубів, переможці якого отримують підтримку від Представництва ЄС у реалізації своїх ідей. Одним із переможців цьогорічного конкурсу став Євроклуб імені Жана Моне Unity Path, що діє на базі кафедри політології та державного управління ФІПМВ ЧНУ імені Юрія Федьковича (куратор – доцентка кафедри Н.В. Нечаєва-Юрійчук).

Ми раді, що Чернівецька обласна універсальна наукова бібліотека імені Михайла Івасюка є партнером проєкту «Панорама Європи». В рамках проєкту заплановані інтерактивні лекції з проблематики європейської інтеграції та медіаграмотності й журналістики, євро-вікторина, вечір європейського кіно та фотоквест «Європейська спадщина у нашому місті».

Отож слідкуйте за новинами!!!

Детальніше: В єдності наша сила 

вівторок, 18 березня 2025 р.

Презентація серії листівок віршів-присвят

 


18 березня в стінах обласної наукової бібліотеки імені Михайла Івасюка під час творчої зустрічі з буковинською поеткою Наталією Григорчук-Войтко голова Чернівецької обласної організації НСПУ Василь Тодорович Джуран презентував дві серії листівок-присвят, які є спільним проєктом Чернівецької обласної організації НСПУ та Загальнонаціонального конкурсу «Українського мова – мова єднання».

·        «Зоря казкаря» - до 100-річчя унікального збирача народного фольклору з Буковини Миколи Зінчука.

204-та серія листівок віршів-присвят людині-особистості, котра на життєвому відтинку щорічно записувала і готувала до друку незлічену кількість рідкісних і неоцінених перлин. До збірки увійшли вірші присвяти 5-ти авторів.

 

·        «Ліні Ліни» - до 95-річчя з дня народження класика европейської літератури Ліни Костенко.

«Окрилена душа людського каяття

Летить усюди, бо межі не знає,

А скільки ще усього, що бажає,

Та чи для користі – було б оте знаття?..

Н. Григорчук-Войтко

 

     205-та  серія листівок віршів-присвят одній із найобдарованіших майстринь поетичного слова, котра як Почесний доктор ЧНУ ім. Юрія Федьковича прорекла на грядущі віки: «ті склепіння десь над моєю душею стоять усе життя». До збірки увійшли вірші-присвяти 16 авторів.

 


Обласна книгозбірня отримала в подарунок примірники двух серій листівок віршів-присвят, які поповнять краєзнавчу колекцію літератури.

вівторок, 25 лютого 2025 р.

Презентація листівок віршів-присвят

      


25 лютого в стінах обласної наукової бібліотеки імені Михайла Івасюка відбулася презентація чотирьох серій листівок віршів-присвят, які є спільним проєктом Чернівецької обласної організації НСПУ та Загальнонаціонального конкурсу «Українського мова – мова єднання».

ü «Первень національної трійці» - до 33-ої річниці затвердження малого герба України.

199-та серія листівок віршів-присвят національному символові України, у котрого глибоко прадавнє історичне коріння. До збірки увійшли вірші присвяти 9-ти авторів.

ü «Онебеснені» - до 11-ої річниці Героїв Небесної Сотні.

200-та серія листівок віршів-присвят нескореному і мужньому вічу українців, котре у лютому 2014-го року зібрала на Хрещатику довкола монументальної скульптури «Батьківщина-Мати» понад 100 тисяч малих і старих українців, аби врятувати свою Вітчизну. До збірки увійшли вірші 9-ти авторів.

ü «Глаголиця усебуття» - до Дня національної молитви – 24-е лютого.

201-ша серія листівок віршів-присвят рятівниці усіх рятівниць – Молитві, яка від перших днів людського життя присутня на устах українського народу. До збірки увійшли вірші 8 авторів.

ü «Із Лесиної криниці» - до четвертої річниці письменницько – бібліотечного марафону.

202-га серія листівок віршів-присвят незавищеним, а мужньо-пройденим і намотаним шинами авто кілометрам на теренах України, і насиченим презентаціям у бібліотечних світлицях унікальної поетичної естафети. До збірки увійшли вірші-присвяти 7-ми авторів.

Вірші читали буковинські поети Віталій Демченко, Василь Джуран та Лілія Крисько.

Обласна книгозбірня отримала в подарунок примірники чотирьох серій листівок віршів-присвят, які поповнять краєзнавчу колекцію літератури.






Модератор заходу – голова Чернівецької обласної організації НСПУ Василь Джуран.

четвер, 13 лютого 2025 р.

Презентація листівок віршів – присвят

    


13 лютого в стінах Чернівецької обласної наукової бібліотеки імені Михайла Івасюка відбулася презентація трьох листівок віршів – присвят:

 ü    «Крути і круки» - до 107-ої річниці бою під Крутами. 195-та серія листівок віршів - присвят героїзму та самопожертві молодого покоління у боротьбі за незалежність.

До серії увійшли вірші - присвяти 9 авторів з різних куточків України. Видання з’явилося на світ в межах спільного проєкту Чернівецької обласної організації НСПУ та Загальнонаціонального конкурсу «Українська мова - мова єднання».

 

ü «Батько Буковинського Президента» - до 115-ої річниці втрати українського письменника і священника Олександра Поповича. 197-ма серія листівок віршів – присвят «піонерові» літератури і духівництва на Буковині.

Олександр Попович – письменник, громадський діяч, батько видатного педагога, організатора шкільництва0 першого президента Буковини Омеляна Поповича.

До серії увійшли вірші - присвяти 4 авторів. Видання з’явилося на світ в межах спільного проєкту Чернівецької обласної організації НСПУ.

 ü «Промінь пера на шибі музейній» - до 15-ої річниці втрати української письменниці Анни Дущак. 198-ма серія листівок віршів - присвят світлій пам’яті одній із легіону багатьох мужніх українок.

Анна Дущак — українська поетеса, новелістка родом з села Тисовець Чернівецької області. У віці 16 років важко захворіла, відтоді була прикута до ліжка. Членкиня Національної спілки письменників України, лауреатка Всеукраїнської премії «Жінка ІІІ тисячоліття», котра залишила глибокий і вагомий слід в українській літературі. Твори поетеси покладені на музику. Вірші друкувалися в канадських журналах, американській, австрійській та італійській періодиці.

До серії увійшли вірші - присвяти 16 авторів. Видання з’явилося на світ в межах спільного проєкту Чернівецької обласної організації НСПУ, відділу освіти, культури, молоді та спорту Великокучурівської сільської ради і Загальнонаціонального конкурсу «Українська мова - мова єднання».

Обласна книгозбірня отримала в подарунок примірники трьох серій листівок віршів - присвят, які поповнять краєзнавчу колекцію літератури.

 




Модерував захід голова Чернівецької обласної організації НСПУ Василь Джуран.

середа, 5 лютого 2025 р.

SMART гвардія

 


4 лютого на базі регіонального тренінгового центру при Чернівецькій обласній бібліотеці імені Михайла Івасюка стартували експрес курси з вивчення основ комп’ютерної грамотності та опанування смартфона для людей елегантного віку.

     На безкоштовних курсах почалося навчання нової групи. Люди мають змогу вивчити та попрактикуватися працювати з оперативною системою Windows, WORD, EXCEL, Power Point, а також навчитися правильно складати мотиваційні листи, створювати візитівки, упорядковувати фотоальбом з власними фото тощо.

  На курсі «Smart гвардія. Смартфон» бажаючі опанують основи користування гаджетом, навчаться налаштовувати його під свої потреби в побуті, встановлювати корисні програми, налаштовувати мобільний інтернет, спілкуватися з рідними в месенджерах і відеодзвінках, слухати музику, робити якісні фото та відео, а також захищати свій телефон від вірусів.

     Заняття проводить керівниця ГО «Спільнота митців «Арт Гвард і Я», письменниця, журналістка та волонтерка з м. Сєвєродонецьк  Марина Провоторова спільно з працівниками відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів. Заняття проводяться за попереднім записом регулярно та систематично.





вівторок, 14 січня 2025 р.

Презентація листівок віршів – присвят

     

14 січня в обласній науковій бібліотеці імені Михайла Івасюка відбулася презентація чотирьох листівок віршів – присвят. На захід завітали буковинські письменники Василь Джуран, Леонтина Топало, Віталій Демченко та Наталія Григорчук - Войтко, яка приїхала на зустріч зі старшокласниками Снячівського ЗЗСО І – ІІІ ступенів,  волонтерка Софія Тілабова та донька майданівського месника Василя Крисько Лілія Крисько.

 ü «Маяк» у гронах маяків» - до 85–річчя з дня народження відомого українського письменника Анатолія Глущака. 185 – та серія листівок віршів – присвят вірному другові Дмитра Павличка, одеському письменнику Анатолієві Глущаку на його славне 85 – річчя, яке зустрічає на берегах морської столиці Вітчизни.    

Анатолій Степанович Глущак - поет, публіцист, перекладач. Народився 8 січня 1940 року в селі Писарівка Волочиського району Хмельницької області.

   Автор збірок «Мотиви», «Злітне поле», «Сонячний вітер», «Простір», «Тиждень» «Озимина», «Бродячий сюжет: АУЕ ЕУА», книжки перекладів «Автограф». Укладач першої «Антології української морської поезії» та мариністичного збірника «Вічний клич моря».  Перекладає з польської та інших слов'янських мов. У видавництві «Маяк» видав авторську антологію перекладу польських поетів «Польський літературний вітраж» (2007). Лауреат муніципальної премії імені Костянтина Паустовського.

   До серії увійшли вірші – присвяти 15 авторів з усієї України. Видання з’явилося на світ в межах спільного проєкту Оргкомітету Загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання» та Чернівецької обласної організації НСПУ.

ü «Лебедина хора нації» - до 90–річчя з дня народження класика української літератури Василя Симоненка.

   186–та серія листівок віршів – присвят одному із найгеніальніших поетів України та Європи, котрий за 28 років життя встиг написати щонайкращі зразки шедевральних і неперехідних у часі творів.

   Василь Андрійович Симоненко - український поет і журналіст, діяч українського руху опору, шістдесятник. За своє коротке життя Василь Симоненко зміг написати кілька поезій та новел, провідною темою яких є любов до рідної землі, відповідальність за ïï долю. Автор численних статей, театральних i літературних рецензій, трьох казок для дітей та дорослих: «Цар Плаксій i Лоскотон», «Подорож в країну Навпаки», «Казка про Дурила». Збірка «Земне тяжіння» (1964) та книга «Лебеді материнства» (1981) були видані посмертно. Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (1995, посмертно).

   До серії увійшли вірші – присвяти 13 авторів з усієї України. Видання з’явилося на світ в межах спільного проєкту Чернівецької обласної організації НСПУ та Загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання».

 ü «Онутський світлопоклонник» - до 50–ти днів утрати майданівського месника Василя Крисько. 187–ма серія листівок віршів – присвят і відгуків співвітчизників людині, котра була у житті еталоном для інших, минає 50 днів як нема з нами славетного сина України Василя Крисько.

   До серії увійшли вірші – присвяти та відгуки 10-ти авторів: Лілії Крисько, Наталії Григорчук – Войтко, Віталія Демченко, Василя Джурана, Олександра Дриги, Сергія Тараснко, Софії Тілабової, Олени Харитонової, Людмили Хорошевої та Марії Яланської. Видання з’явилося на світ завдяки проєкту Чернівецької обласної онрганізації НСПУ.

 ü «Славень України!» - до чергової річниці ухвалення музичної редакції Гімну України. 188–ма серія листівок віршів – присвят велемовному пісенному шедеврові Держави і Нації, коли правицю на усіх знакових урочистостях тулять до ділянки серця навіть маленькі україночки і україночки на всіх континентах світу.

   До серії увійшли вірші – присвяти та відгуки 10-ти авторів з різних куточків України. Видання з’явилося на світ в межах спільного проєкту Чернівецької обласної організації НСПУ та Загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання».

 






    Обласна книгозбірня отримала в подарунок примірники чотирьох серій листівок, які поповнить краєзнавчу колекцію літератури.

     Модерував захід голова Чернівецької обласної організації НСПУ Василь Джуран.

Фото Валентини Кухлій.

Онлайн-семінар «Комунікація кіноклубів: як розповісти про себе глядач(к)ам, спільноті та широкому загалу»

  15 квітня Галина Добровольська мала можливість долучитись до онлайн-семінару «Комунікація кіноклубів: як розповісти про себе глядач(к)ам, ...